راهنمای کاربران

چرا قبل از طراحی سایت باید اقدام به دریافت مشاوره کنیم؟

مشاوره طراحی سایت

مشاورۀ طراحی سایت اولین قدمی است که برای طراحی سایت باید برداشت. چرخ قبلاً اختراع شده است اما اگر پیش از طراحی سایت چند جلسه مشاوره نداشته باشید ممکن است نتیجۀ طراحی سایتتان مثل اختراع دوبارۀ چرخ باشد. پس از اهمیت جلسۀ مشاورۀ طراحی سایت غافل نباشید. این یک جلسۀ عادی نیست؛ جلسه ای است که سرنوشت سایت شما و آیندۀ فعالیت هایتان را تعیین می کند. ما در این مقاله کلیدی ترین نکاتی که شما را مجاب به دریافت مشاوره طراحی می کنند را بیان کرده ایم با ما در خانه شیرآلات همراه باشید.

تأثیر جلسه مشاوره طراحی سایت بر کیفیت سایت

طراح سایت به طراحی سایت، نیازهای انواع سایت ها و دیگر مسائل کاری خودش اشراف کامل دارد اما نیاز و خواستۀ شما را نمی داند. به همین خاطر بهترین زمان برای اینکه شما و طراح سایت به یک درک مشترک از طراحی سایت مدنظرتان برسید همین زمان مشاوره است.

هنگام مشاورۀ طراحی سایت شما می‌توانید خواسته‌ها و نیازها، بودجه ای که در اختیار دارید و هر دغدغه و ابهامی را به طراح سایت خودتان بگویید تا طراح سایت بتواند سایتی متناسب با آنچه در نظر دارید طراحی کند. مشاورۀ سایت به طراح سایت هم کمک می‌کند تا با آنچه کارفرما در نظر دارد به طور کامل آشنا شود؛ همۀ این کارها درنهایت به بهبود کیفیت طراحی سایت می انجامد.

آمادگی پیش از جلسه مشاوره سایت

همان طور که متوجه شدید جلسۀ مشاوره طراحی سایت اهمیت زیادی دارد. برای اینکه یک جلسۀ مفید و کارآمد داشته باشید، رعایت چند نکته لازم است:

 • زمان مهم ترین عنصر در زندگی و کسب و کار است. برای یک جلسه مشاوره نیز زمان اهمیت زیادی دارد. شما باید بتوانید در زمانی به نسبت کوتاه، اطلاعات مورد نظرتان را به طراح سایت منتقل کنید. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با این فضا کمی در اینترنت جستجو کنید تا با اصطلاحات رایج در طراحی سایت آشنا شوید. این کار از دو جهت به شما کمک زیادی می کند؛ یک: باعث می شود راحت تر و سریع تر حرف های طراح سایت را درک کنید و در زمان شما صرفه جویی می شود. دو: اهداف، نیازها و خواسته های خودتان را بهتر می توانید به طراح منتقل کنید. در سایت رویال کد برای شما فهرستی از اصطلاحات طراحی سایت آماده شده است.
 • پس از یک آشنایی کلی با فضای طراحی سایت، بهتر است یک فهرست کامل از خواسته ها، ایده ها، نیازها، اطلاعات پایه ای از رقیب ها و هرآنچه از سایت و طراح سایت خود می خواهید، بنویسید تا در جلسۀ مشاوره طراحی سایت کاملاً بر موضوع متمرکز شوید.
 • بهتر است در جلسۀ مشاوره طراحی سایت تنها بر موضع طراحی سایتتان تمرکز داشته باشید و از صحبت های پراکنده دربارۀ دیگر مسائل این حوزه بپرهیزید. اگرچه شرکت های طراحی سایت مانند رویال کد، خدمات گوناگونی در حوزۀ وب ارائه می کنند اما این جلسه مختص شما و خواستۀ شما در طراحی سایت است؛ پس باید از این زمان بهترین استفاده را بکنید.

مشاوران رویال کد آماده هستند تا در یک جلسۀ رایگان، خدمات مشاورۀ سایت را به شما ارائه دهند. فرقی نمی کند کجا زندگی می کنید؛ رویال کد آمادۀ خدمت رسانی در تمام دنیا است.

6 نکته ای که هنگام مشاوره طراحی سایت باید به طراح سایت گفت

طراحی سایت به طور کامل به نیاز شما بستگی دارد. ممکن است کار شما با یک وب سایت وردپرسی ساده راه بیفتد. شاید کسب و کار شما در آینده گسترش یابد و نیاز به یک سایت کدنویسی شده داشته باشید. این ها مسائلی است که در جلسه مشاوره طراحی سایت برای آن ها تصمیم خواهید گرفت.

به همین خاطر حتماً لازم است دربارۀ چند نکته با مشاور سایت خود صحبت کنید.

 1. بودجه و هزینه: سایت ها با توجه به نوع طراحی هزینه های متفاوتی دارند. برای مثال طراحی یک سایت که کدنویسی اختصاصی شده است، بسیار بیشتر از سایت هایی است که با CMS ها طراحی شده اند. ساخت قالب های اختصاصی هزینۀ بیشتری نسبت به قالب های آماده دارد. برای اینکه بتوانید مطابق نیازتان یک سایت عالی داشته باشید حتماً از بودجه ای که در اختیار دارید به طراح سایت بگویید تا بتواند بهترین و مقرون به صرفه ترین پیشنهاد را به شما بدهد.
 2. انتخاب بهترین نوع سایت: سایت شما باید متناسب نیاز شما باشد. اگر یک سایت شخصی می خواهید شاید نیاز شما با طراحی سایت وردپرسی رفع شود و نیازی به هزینه های گزاف برای طراحی سایت اختصاصی یا قالب های اختصاصی نباشد. اگر ساخت فروشگاه آنلاین بخواهید طراح سایت می تواند از بین سایت سازهایی مانند وردپرس، دروپال و … بهترین گزینه برای طراحی را به شما پیشنهاد دهد.
 3. طراحی و دیزاین سایت: شرکت رویال کد یک مجموعۀ کامل از خدمات طراحی، UI و UX، برنامه نویسی و … دارد. خواسته ها و نیازهایی که برای طراحی بصری سایت و المان های مدنظرتان دارید را با مشاور طراحی سایتتان در میان بگذارید تا بتوانید بهترین نتیجه را در طراحی سایتتان ببینید.
 4. خرید هاست: برای اینکه سایت شما بتواند در فضای وب شروع به کار کند، خرید هاست لازم است؛ اما انتخاب هاست مناسب نکته ای است که باید در زمان مشاوره در نظر داشته باشید و از طراح سایتی که به شما مشاوره می دهد بخواهید دربارۀ خرید هاست به خوبی شما را راهنمایی کند.
 5. نام دامنه: نام دامنه نشان دهندۀ هویت سایت شما است. به همین خاطر باید در انتخاب آن نهایت دقت را به خرج داد. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در جلسۀ مشاوره طراحی سایت دربارۀ آن صحبت کنید، انتخاب نام دامنه است.
 6. سئو و دیجیتال مارکتینگ: خدمات سئو و دیجیتال مارکتینگ ازجمله خدماتی است که اگرچه به طور مستقیم به طراحی سایت مربوط نمی شود اما در بالا آمدن سایت شما و رونق کسب و کارتان نقش بسیار مهمی دارد. بسیاری از شرکت ها مانند رویال کد، خدمات سئو و دیجیتال مارکتینگ هم ارائه می کنند. برای آشنا شدن با این خدمات لازم است در جلسۀ مشاورۀ طراحی سایت با مشاور خود دربارۀ آن ها صحبت کنید.

ویژگی های یک مشاور طراحی سایت خوب

برای اینکه بتوانید یک جلسۀ مشاوره طراحی سایت خوب داشته باشید باید بدانید یک مشاور طراحی سایت باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

 1. نمونه کارهای قوی و مهارت و خلاقیت در طراحی انواع سایت ها
 2. در نظر گرفتن منافع کارفرما و ارائۀ بهترین و به صرفه ترین پیشنهاد با توجه به خواستۀ کارفرما
 3. دوری از هزینه تراشی های اضافی برای کارفرما
 4. ارائۀ دلایل منطقی برای پیشنهادهای هزینه بر یا اقدامات ویژه
 5. ارزیابی جوانب آیندۀ پروژه برای طراحی بهینۀ سایت
 6. توانایی مشاوره در حیطه های مختلف طراحی سایت ازجمله برنامه نویسی، امنیت وب سایت، سئو، دیجیتال مارکتینگ، طراحی تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری
 7. مهارت های نرم شامل خوب گوش دادن، درک متقابل، دلسوزی، صبوری و …

جمع‌بندی

رویال کد یکی از شرکت های فعال در زمینۀ خدمات وب سایت ها و دیجیتال مارکتینگ است. در رویال کد این امکان فراهم است که از هر کجای دنیا بتوانید با مشاوران رویال کد تماس بگیرید و پیش از طراحی سایت اقدام به دریافت مشاوره کنید. تیم مشاورۀ رویال کد از متخصصانی تشکیل شده است که به خوبی می توانند نیازهای شما را درک کنند و بهترین و بهینه ترین پیشنهاد را برای طراحی یک سایت خوب به شما بدهند.

برای ارتباط با تیم رویال کد کافی است از راه های ارتباطی موجود در سایت، با مشاوران رویال کد تماس بگیرید. مشاوران رویال کد به صورت حضوری یا آنلاین آمادۀ ارائۀ مشاوره طراحی سایت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *